آموزش ثبت نام آزمون PTE ( با استفاده از ووچر )

اگر تا به حال به هر گونه مهاجرت مانند شغلی، اقامتی، تحصیل و… فکر کرده‌اید حتماً میدانید که برای مهاجرت خود باید در آزمون معتبر زبان انگلیسی شرکت کنید و مدرک آن را کسب کنید. از جمله معتبرترین آزمون‌های زبان که می‌توانند در مسیر مهاجرت به شما کمک کنند می‌توان به آزمون تافل، آیلتس و پی تی ای اشاره کرد. آزمون pte یکی از آزمون‌های زبان انگلیسی بین المللی است که برای ارزیابی سطح زبان متقاضیان و کسانی که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند به کار می‌رود. این آزمون در کشور ایران برگزار نمی‌شود به همین جهت کسانی که قصد شرکت در آن را دارند باید به کشورهای اطراف ایران مانند امارات، آذربایجان، ترکیه، عراق و… سفر کنند. اما هر کسی قبل از اینکه بخواهد در این آزمون شرکت کند احتیاج دارد تا از قبل با مراحل و روش ثبت نام آن آشنا باشد. به همین جهت ما در این مقاله می‌خواهیم به آموزش ثبت نام آزمون pte بپردازیم. پس تا آخر این مطلب با ما همراه شوید.

آزمون PTE چیست؟

آزمون (PTE  (The Pearson Test of English  در واقع یک آزمون زبان انگلیسی مبتنی بر کامپیوتر بوده و برای افراد غیر انگلیسی زبان که قصد اقامت، زندگی و تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان را دارند برگزار می‌شود. این آزمون شباهت زیادی به دیگر آزمون‌های زبان انگلیسی مانند آیلتس و تافل دارد. به این خاطر که چهار مهارت زبان انگلیسی افراد متقاضی مانند شنیدن، نوشتن، خواندن و صحبت کردن را مورد سنجش قرار می‌دهد. این آزمون در طی یک جلسه برگزار می‌شود و مدت زمان آن سه ساعت است. فرد شرکت کننده باید در یک محیط کاملاً آرام در مقابل کامپیوتر نشسته و به سؤالات این آزمون پاسخ دهد. یکی از مزایای آزمون pte این است که می‌توانید نتایج خود را ۵ روز پس از شرکت در آزمون دریافت کنید.

نحوه ثبت نام در آزمون pte و پرداخت هزینه

اگر با مراحل ثبت نام در آزمون pte آشنا نیستید هیچ جای نگرانی وجود ندارد. به این خاطر که در ادامه می‌خواهیم به صورت تصویری گام به گام ثبت نام در این آزمون را به شما آموزش دهیم. فقط کافیست مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

در قدم اول برای ثبت نام در آزمون pte باید به سایت اصلی این آزمون به نشانی https://www.pearsonpte.com/ بروید و بر روی دكمه Sign in كليک كنيد.

از صفحه‌ای که هم اکنون برای شما باز شده است به وسط صفحه بروید. اگر تاکنون در این سایت صفحه کاربری برای خود نساخته‌اید بر روی گزینه Sign in or Create Account كليك كنيد. اما اگر قبلاً برای خود حساب کاربری ایجاد کرده‌اید، دیگر لازم نیست مراحل را دنبال کنید بلکه مستقیماً به مرحله ۸ این مقاله مراجعه کنید.

آموزش ثبت نام آزمون PTE 01

از صفحه‌ای که هم اکنون برای شما باز شده است به وسط صفحه بروید. اگر تاکنون در این سایت صفحه کاربری برای خود نساخته‌اید بر روی گزینه Sign in or Create Account كليك كنيد. اما اگر قبلاً برای خود حساب کاربری ایجاد کرده‌اید، دیگر لازم نیست مراحل را دنبال کنید بلکه مستقیماً به مرحله ۸ این مقاله مراجعه کنید.

آموزش ثبت نام آزمون PTE 02

در صفحه بعد روی گزینه SignUP کلیک کنید

آموزش ثبت نام آزمون PTE 03

در این مرحله باید یوزر نیم و پسورد اکانت خود را تعیین کنید. می توانید از ایمیل خود به عنوان Username استفاده کنید.

آموزش ثبت نام آزمون PTE 04

در مرحله بعد نام و نام خانوادگی و بقیه اطلاعات مورد نیاز را عینا مطابق با پاسپورتتان وارد نمایید.

آموزش ثبت نام آزمون PTE 05

پس از تکمیل پروفایل مجددا به همین صفحه هدایت خواهید شد . در قسمت find your test کشور و نوع مهاجرت خود را انتخاب نمایید و به مرحله بعد بروید .در این مرحله کلیه اطلاعات مورد نیاز را به دقت وارد نمایید .بسته به نوع مهاجرت و کشور مهاجرت شما این اطلاعات تکمیل می شود .

آموزش ثبت نام آزمون PTE 06

پس از تکمیل پروفایل مجددا به همین صفحه هدایت خواهید شد . در قسمت find your test کشور و نوع مهاجرت خود را انتخاب نمایید و به مرحله بعد بروید .

آموزش ثبت نام آزمون PTE 06

پس از تکمیل اطلاعات گزینه Next و سپس وارد صفحعه ای خواهید شد که محل آزمون را می توانید جستجو کنید . پس از انتخاب شهر سنتر های فعال در آن شهر به شما نمایش داده  می شود . پس از انتخاب سنتر تاریخ و ساعت وارد مرحله بعد خواهید شد .

آموزش ثبت نام آزمون PTE 08

در مرحله بعد اطلاعات آزمون انتخاب شده را مشاهده خواهید کرد . در صورتی که تاریخ ، ساعت و سنتر را درست انتخاب کرده اید دکمه Proceed To Check out را فشار دهید و به مرحله پرداخت بروید .

آموزش ثبت نام آزمون PTE 09

پس از وارد شدن به مرحله پرداخت ووچر خریداری شده را در کادر مربوطه وارد نمایید و گزینه Apply را بزنید . سپس از پایین صفحه گزینه Next را فشار دهید و تا اخرین مرحله ادامه دهید .پس از تایید نهایی ایمیل تایید آزمون از طرف پیرسون برای شما ارسال خواهد شد . موفق و سربلند باشید .

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط