آزمون PTE چیست ؟

آزمون PTE که همان Pearson Test of English Academic است توسط سازمان PEARSON ساختار یافته است .
گواهینامه PTE برای ادامه تحصیل در کشورهایی مثل استرالیا ، امریکا و کانادا و بسیاری از کشورهای دیگرمورد پذیرش می باشد که در حال حاضر ایران این آزمون را برگزار نمی کند و جهت شرکت در این آزمون باید به کشورهای همسایه ترکیه، آذربایجان، امارات سفر کرد. محبوبیت و درخواست های این آزمون به طور چشمگیری رو به افزایش است.

آزمون PTE هم مثل IELTS از سه نوع آکادمیک و جنرال و Yong Learners کودکان و نوجوانان تشکیل شده است که برای مهاجرت تحصیلی بیشتر نوع اکادمیک آن مورد قبول دانشگاه ها می باشد .
نکته حائز اهمیتی که وجود دارد این است که آزمون PTE در بیش از 50 کشور دنیا برگزار می شود.

پرداخت هزینه pte
ثبت نام آزمون pte

آزمون PTE به سه شکل زیر می باشد :

  • آزمون General : برای افرادی که جهت کار یا سرمایه گذاری مهاجرت می کنند.
  • آزمون Academic : برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند.
  • آزمون Yong Learners : برای سنجش و ارزیابی سطح زبان کودکان 7 تا 12 سال می باشد.
ثبت نام آزمون pte

PTE آکادمیک (Academic)

دارای سه بخش می باشد:

بخش اول : نوشتن و صحبت کردن مورد سنجش قرار می گیرد و زمانبندی این بخش 77 تا 93 دقیقه می باشد. شخص باید خودش را معرفی کند و بعد از آن،بلند خواندن، جملات را تکرار کردن ،تصویر را توصیف کردن است و همچنین یک متن را در قالب یک متن یا جمله خلاصه می کنند.

بخش دوم : زمانش 31 تا 40 دقیقه می باشد و مهارت خواندن بررسی می شود که شامل سوال های گزینه ای می باشد.همچنین مرتب کردن پاراگراف و تکمیل کردن جاهای خالی را انجام می دهند.

بخش سوم : شنیدن است که شامل خلاصه کردن یک بخش است و کلمات نادرست را باید مشخص کنند.
زمان اعلام نتایج حداکثر 5 روز کاری بعد از امتحان هست و در تمامی روزهای سال امتحان برگزار می شود.

PTE عمومی (General)

آزمون عمومی PTE از دو طریق کتبی وشفاهی مورد سنجش قرار میگیرد. در قسمت کتبی که شامل مهارت های نوشتن ،خواندن و گوش کردن است. و قسمت شفاهی آزمون که صحبت کردن هست ، توسط یک ممتحن در کشوری که شخص امتحان داده مورد ارزیابی قرار میگیرد.

نکاتی در مورد آزمون GENERAL :

  • آزمون PTE General هم مشابه آزمون استاندارد اروپا (CEFR) دارای ۶سطح می باشد.
  • اعتبار مدرک آزمون PTE عمومی هیچ‌گاه منقضی نخواهد شد.
  • درآزمون عمومی نفرات در بیان مطالب بسیار راحت هستند و دچار استرس نمی شوند.

آزمون PTE General توانایی افراد را مشخص می کند و بیانگر این است که آیا نفرات می توانند به سادگی از زبان انگلیسی استفاده کنند یا خیر ؟
متقاضیان در این آزمون می توانند نقاظ ضعف و قوتشان را از طریق درک مقالات روزنامه ها ،صحبت و گفتگو در مورد روزمرگی زندگی واقعی شان با دیگر داوطلبان و شرکت در بحث و پاسخ به سوالات دیگران ارزیابی کنند.

PTE کودکان و نوجوانان

آزمون PTE Yong Learners ، آزمونی سرگرم کننده برای کودکان و نوجوانان در رده‌ی سنی ۶ تا ۱۳ سال محسوب می‌‌شود.
آن‌ها در این آزمون برخی از ماجراهایی که برای یک خانواده انگلیسی پیش می آید را در حالت بازی و سرگرمی تجربه می‌کنند. کودکان در طی آزمون زبان با شخصیت‌ها و حوادثی مواجه می‌شوند که تجربه اینگونه آزمون برای آن‌ها بسیار جذاب می‌شود.در این آزمون توانایی نوجوانان در استفاده از زبان انگلیسی مورد سنجش قرار می گیرد.
یکی از علت هایی که در 4 سطح نفرات مورد سنجش قرار می گیرند این است که افراد باید بتوانند همزمان تمام موارد زبان انگلیسی را به خوبی استفاده کنند.

محاسبه نمرات آزمون PTE

نمرات آزمون PTE آکادمیک از 10 الی 90 محاسبه می شود.
که این بازه از نمره را برای آزمون IELTS از 4.5 الی 9 و برای آزمون TOEFL iBT از نمره 40 الی 120 لحاظ می شود.

هزینه ثبت نام PTE چقدر است ؟

هزینه آزمون PTE با توجه به انتخاب محل برگزاری آزمون متفاوت است و با توجه به ارز کشور مورد نظر محاسبه می شود.و در صورتیکه آزمون اول شما باشد شامل تخفیف 10% می شود.
برای بعضی از کشورها که نیاز به اخذ ویزا می باشد باید هزینه ویزا را به صورت جداگانه پرداخت کنید.
به عنوان مثال برای اخذ ویزا کشورآذربایجان باید هر نفر مبلغ 24 دلار پرداخت کند در حالیکه برای کشور ترکیه پرداخت این هزینه لازم نیست و بدون ویزا انجام می شود.