آمادگی برای آزمون PTE

چندین نکته مهم که قبل از آزمون PTE باید بدانید ….
اکثر افرادی که برای بار اول آزمون می دهند با توجه به اینکه انگلیسی خوب صحبت می کنند یا در دانشگاه نمرات خوبی از زبان کسب می کنند فکر می کنند مهارت زبان انگلیسی خوبی دارند و در آزمون می توانند به سادگی نمره بالایی رو کسب کنند اما واقعا به این راحتی ها نیست و چندین نکته کلیدی وجود دارد که بتوانید به نمره دلخواه برسید.برای همین اکثر افراد در آزمون دوم و تجربه ایی که کسب می کنند و با محیط آزمون و سوالت آشنا می شوند می توانند به نمره مطلوبشان دست پیدا کنند.
در ابتدا شما باید اعتماد به نفس خود را حفظ کنید و از اینکه شما یک آدم باهوشی هستید مطمئن باشید و هیچ شکی در این مورد نداشته باشید و مدام با خود تکرا کنید: تو باهوشی ،می دانم که تو باهوشی،تو می دونی که باهوشی، این کار رو بارها در روز تکرا کنید،حتی اگر برای شما ناامید کننده و دلسرد کننده به نظر می رسد. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که مهارت داشته باشید و تمرین کنید،و تمام آنچه طول می کشد زمان ،صبر و کمی اراده است ! این یک فرمول جادویی است که به شما در رسیدن به نمره دلخواهتان کمک می کند.

بعد از این یک محیط مناسب جهت ارزیابی مهارت های خود برای آزمون پیدا کردید، خود را به چالش دعوت کنید. زیرا اکثر افراد به سطح مهارت های خود به صورت غیرواقعی نگاه می کنند و سعی می کنند خود را از این چالش رها کنند اما این را بدانید هیچ وقت عجولانه آزمون ندهید چون ارزش رد شدن و از دست دادن اعتماد به نفس را ندارد فقط صرفا برای اینکه می خواهید آزمون را به پایان برسانید!!!
لطفا از نقاط ضعف خود آگاه شوید و بر روی آنها کار کنید.

آمادگی برای آزمون pte

 بعد از اینکه روی نقاط ضعف خود تمرین کردید باید دوباره بدانید در چه سطحی ایستاده اید

یک راه عالی برای ارزیابی سطح جدید شما این است که برخی سوالات متدوال را امتحان کنید و از بهبود خود آگاه شوید زمانیکه که از بهبود خود مطمئن شدید ،زمان آن رسیده است به سوالات تمرینی یا همان پیش آزمون ها (mock) پاسخ بدهید.و این را فراموش نکنید که ماک ها بهترین گزینه برای آمادگی شما می باشند.

من واقعاً نمی‌خواهم شما را بترسانم، اما می‌خواهم کاملاً صادق باشم؛ مراکز آزمون PTE حتی کمی هم سرگرم‌کننده نیستند. آن‌ها محیط‌های پر استرس هستند که پر از تدابیر امنیتی و (از همه مهم‌تر) بسیار پر سر و صدا هستند .

قبلاً این را گفته‌ام و بارها و بارها می‌گویم: اکثر ما به اندازه کافی یا مناسب برای این محیط آماده نیستیم. ما برای پیدا کردن مکان‌های آرام و راحت برای مطالعه آموزش داده شده‌ایم و مراکز آزمون pte نمی‌تواند بیشتر از این نیاز ما را برآورده کند. شما باید برای بیش از ۳ ساعت در یک اتاقک کوچک بنشینید و صدای کرکننده دیگران که در حال ضربه زدن به صفحه‌ کلید در اطراف شما هستند را گوش کنید. شما نمی‌توانید در طول این زمان حتی آب بخورید،هر حرکت اضافی یا افراطی ممکن است شما را تحت ظن تقلب قرار دهد.

آمادگی برای آزمون PTE

بهترین گزینه برای برطرف کردن این موارد این است که شما باید برای مطالعه در محیطی با هرج و مرج قرار بگیرید. تمرین خود را در یک کافه انجام بدهید، یا در یک پارک شلوغ، یا گوش دادن به پادکست های جذاب در یک پارک عمومی که گروهی در فضای باز ۱۰ متر آنطرف تر در حال بازی هستند،انجام دهید. این کمی احمقانه به نظر می‌رسد، اما به شما قول می‌دهم که این کار نتیجه بخش خواهد بود. در آن لحظه مغز شما شروع به استفاده از اطلاعات بی‌ربط می کند و تمرکز بر روی تمرینتان را از دست خواهید داد. در ابتدا ناامیدکننده است، اما متوجه تفاوت در نحوه برخورد شما با حواس‌پرتی خواهید شد.در همین شرایط مغز شما آموزش می بیند تا هرج و مرج را تنظیم کند و مجددا تمرکزتان را برگرداند.

یک راه کار خیلی عالی برای آزمون PTE ، به شما یاد می دهیم یکی از افراد در مورد تجربیات خود در آزمون برای ما می گوید:

وقتی برای اولین بار آزمون PTE داشتم، اولین کسی بودم که بخش صحبت را شروع کردم. اوضاع خوب پیش می‌رفت تا اینکه اطرافیان شروع به صحبت کردند و بعد من حواسم کاملاً پرت شدم. چرا؟ چون مغزم حساس شد به محض اینکه محرک های جدید(صدای اطرافیان )ایجاد شد ذهنم در آن حالت ثابت شد و تمرکزم را از دست دادم . اما برای آزمون دومم، آخرین نفر بودم که بخش صحبت را شروع کردم و متوجه تفاوت قابل ‌توجهی در سطح تمرکز وعدم تمرکز شدم.

بنابراین در آزمونتان اول اجازه بدهید اطرافیان بخش صحبت کردن را شروع کنند و بعد از یک دقیقه شما وارد این بخش بشوید چونکه این موقع ذهن شما با صداها خو گرفته است و صداهای اطراف باعث عدم تمرکز شما نمی شود و می توانید با آرامش بهتری این بخش را سپری کنید.

مسئله ی بعدی که حائز اهمیت است،انتخاب زمان آزمون می باشد. فعالیت مغز شما در ساعات اولیه صبح در اوج خود است و حدود زمان ناهار به سرعت،به همراه دمای بدن شما کاهش می‌یابد و باعث می‌شود که شما احساس خواب‌آلودگی کنید و بازده کمتری داشته باشید.پس زمان آزمون خود را در ساعات اولیه ی صبح انتخاب کنید تا به موفقیت نزدیکتر باشید.