برای آمادگی هرچه بهتر جهت حضور در آزمون PTE مواردی زیر را با دقت مطالعه و به آنه عمل کنید.

1- خواندن مداوم : برای بهتر شدن ریدینگ کتاب داستانی و روزنامه های انگلیسی را بلند بخوانید، باعث میشود همزمان گوش دادن و صحبت کردنتان بهتر شود. املا لغات متداول را بررسی کنید و روشی برای حفظ کاربردی آن پیدا کنید.

2- یادداشت برداری: برای بهبود بخشیدن به املا خود باید کانال های انگلیسی رو تماشا کنید و در همان حین یادداشت برداری کنید.همچنین باعث میشه سرعت و دقتتان در گوش کردن بالا برود.

3 – برگه های تمرین: تا آنجا که می توانید با برگه های نمونه که در کتابها یا داخل اینترنت پیدا می کنید، تمرین کنید.

4 – کلاس های آنلاین : گاهی بهترین راه برای آمادگی برای یک آزمون، پیوستن به یک کلاس یا آزمون های آمادگی به صورت آنلاین است. در سراسر جهان، مدارس خصوصی زبان وجود دارند که دوره‌های آماده‌سازی آکادمیک را اداره می‌کنند. این گستره از دوره‌های فشرده تا شش ماه طول می‌کشد.

5 – دوره های E۲Language : شما می‌توانید یک دوره آنلاین را با E۲Language، شریک آماده‌سازی تست آنلاین پیرسون، در اختیار بگیرید.

6 – پیش آزمون های MOCK : بهترین آماده‌سازی برای آزمون آکادمیک، پیش آزمون های mock است. این پیش آزمون ها نه تنها شما را با pte دانشگاهی آشنا می‌کند بلکه به شما نشان می‌دهد که چگونه در pte آکادمیک عمل خواهید کرد.
در واقع شما یک پیش آزمون تمام‌ وقت خواهید داشت که مهارت‌های مدیریت زمان خود را بهبود می‌بخشید و انتظارات واقع گرایانه از عملکرد احتمالی شما را تعیین می‌کند.

بازدهی پیش آزمون ها(Mock) :
1-نمره پیش‌بینی‌شده خود را در مقیاس جهانی انگلیسی (مقیاس ۱۰ – ۱۰) پیدا می کنید.
2-نکاتی برای صحبت کردن، گوش دادن، خواندن و نوشتن در قالب آزمون اصلی pte تجربه می کنید.
3-برای انجام تست کاملاً کامپیوتری آماده می شوید.
• هزینه پیش آزمون ها یا همان Mock ها از ۳۵.۹۹ دلار تا ۷۹.۹۹ دلارمی باشد.

• آزمون ‌های Mock به صورت آنلاین برنامه‌ریزی شده‌است و درست مانند آزمون آکادمیک pte انجام می‌شود، بنابراین بهترین حس برای اینکه چطور باید در روز آزمون اصلی آماده باشید را تجربه می کنید.

Online sample questions

همچنین سوالات آکادمیک را در کامپیوتر خود می توانید تمرین کنید، درست مانند تست واقعی. با دسترسی فوری، سوالات نمونه آنلاین با هزینه ۹.۹۹ دلار در دسترس هستند.
1- دسترسی فوری و آمادگی برای آزمون PTE Academic
2- از یک کامپیوتر، هدست و صفحه‌کلید درست مانند تست واقعی استفاده می کنید.
3- موارد مورد نیاز آکادمیک را می شناسید.
4- با موارد دیگر سوالات و آزمون های خود را ترکیب میکنید و آمادگی بهتری جهت آزمون اصلی پیدا می کنید.

• پیش آزمون ها به صورت آنلاین برنامه‌ریزی شده‌است و درست مانند آزمون اصلی PTE Academic انجام می‌شود، بنابراین بهترین تجربه برای اینکه چطور باید در روز آزمون اصلی، برای رسیدن به هدفتان انجام دهید به دست می‌آورید.

• قیمت‌ها با ۹.۹۹ دلار شروع می‌شوند ما پیشنهاد می کنیم از این پیش آزمون ها قبل از آزمون استفاده کنید.

می توانید از طیفی از بسته‌هایی که برای آماده‌سازی شما مناسب هستند یک یا چند مورد را انتخاب کنید که شامل سوالات نمونه برای آشنا کردن شما با فرمت آکادمیک هستند.

مسیر روز آزمون چگونه طی میشود …!؟

pte آکادمیک در یک مرکز آزمون امن برگزار میشود که در آن شما باید ID خود را نشان دهید، تا مدیر آزمون آن را چک کند، و تست خود را در یک اتاق مناسب انجام دهید.
وقتی شما به مرکز آزمون مورد نظر پیرسون رسیدید، مدیران مرکز آزمون پیرسون شما را در فرآیند مربوطه هدایت خواهند کرد تا مطمئن شوند که شما قوانین و مراحل را درک کرده اید.
بعد آن‌ها کپی پاسپورتتان را همراه با یک عکس و امضا دیجیتالی درخواست خواهند کرد و کف دست تان را بررسی می کنند.

محیط آزمون چگونه برای نفرات آماده شده است ؟
اکثر مراکز آزمون آکادمیک در حدود ۱۰ صندلی دارند. شما در یک غرفه پارتیشن‌بندی شده با افراد دیگرکه در اطراف شما نشسته اند ، خواهید بود.صدای افراد اطراف خود را می شنوید که امتحان خود را انجام می‌دهند، اما شما به سوالات کمی مختلف پاسخ خواهید داد.
در طی این تست، یک صفحه‌کلید QWERTY خواهید داشت، اگراز این نوع صفحه‌کلید استفاده نکرده اید نیاز به تمرین خواهید داشت .حداقل ۳۰ دقیقه قبل از آزمون به مرکزبرسید تا بتوانید امنیت را بررسی کنید و از آن عبور کنید.فراموش نکنید که ID قابل‌قبول را بیاورید، معمولاً یک گذرنامه و یک شناسه کامل و قابل‌قبول .

قوانین شناسایی استاندارد نفرات :

  • شما باید مدارک شناسایی قابل قبولی برای حضوردرآزمون pte آکادمیک داشته باشید، نوعاً این گذرنامه شما خواهد بود.
  • برگه ی رزرو آزمون با مشخصات کسی که آزمون میدهد باید مطابقت داشته باشد. و جزئیات ID باید یکی باشد.
  • اگر برگه ID مورد نیاز را همراه نداشته باشید اجازه ورود به اتاق تست را نخواهید داشت و هزینه آزمون خود را از دست خواهید داد.
  • لطفاً توجه داشته باشید: نسخه‌های کپی مورد پذیرش نخواهند شد – کارت شناسایی اصلی باید ارائه شود. هیچ شناسه دیگری در مرکز آزمون پذیرفته نمی‌شود.